wtorek, 6 stycznia 2015

Jak zwalczyć przebarwienia zębów

Przebarwienia na zębach to problem wielu ludzi. Powstają one w wyniku braku prawidłowej higieny jamy ustnej i/lub zbyt częstego spożywania produktów takich jak: kawa, czerwone wino czy tytoń. Można je jednak skutecznie usunąć, dzięki czemu wybielimy zęby.


Istnieje kilka metod, którymi możemy wybielić nasze przebarwione zęby. Jedną z nich jest piaskowanie. Jest to zabieg bardzo często wykonywany w gabinetach dentystycznych. Ma na celu oczyszczenie naszych zębów z osadu. Sprawdza się on w przypadku, gdy nasze przebarwienia nie zdążyły wniknąć w głąb szkliwa – do około 12 miesięcy wstecz. Z urządzenia zwanego piaskarką nakierowany na nasze zęby zostaje strumień specjalnego piasku dentystycznego wymieszanego z wodą. Uderza on z dużym ciśnieniem, które pozwoli na pozbycie się przebarwień oraz zalegającego osadu w trudno dostępnych miejscach dla szczoteczki. Zabieg ten kosztuje od 60 do 100 zł i należy go powtarzać co minimum 2 lata. Wszystko zależy od tego jak dbamy o nasz uśmiech.

Kolejnym sposobem na poradzenie sobie z przebarwieniami lecz tymi o wiele trwalszymi jest laserowe wybielanie zębów. Jest to najskuteczniejsza  i najszybsza metoda rozjaśnienia uśmiechu. Już jeden zabieg pozwala na wybielenie zębów aż o 8 odcieni. Niestety wiążą się z nim niemałe koszty. Suma waha się w okolicach 1000 zł, ale efekt widać od razu. Laserowe wybielanie zębów poleca się osobom, które od lat borykają się z przebarwieniami. Jak ten zabieg wygląda? Specjalista na początku oczyszcza nasze zęby z różnych osadów, a następnie nakłada na nie specjalny żel, który zawiera nadtlenek wodoru – składnik wybielający. Działanie światła, które dają nam lasery (najczęściej halogeny), przyśpiesza jego działanie, dzięki czemu od razu możemy cieszyć się wymarzonym uśmiechem. Dentysta powtarza nakładanie żelu i naświetlanie 3 razy, aby utrwalić efekt. Niestety zabieg trzeba powtarzać od co pół roku do dwóch lat. Kolejnym minusem jest to, że kilka dni po wybielaniu, przez silnie stężony nadtlenku wodoru, możemy odczuwać lekki ból bądź ulegniemy nadwrażliwości zębów.

Jaką metodę powinieneś wybrać? To zależy głównie od tego, jak bardzo przebarwienia pownikały w głąb szkliwa. Oba zabiegi wybielą nasze zęby, lecz w przypadku naświetlania będą to efekty o wiele bardziej widoczne od piaskowania. Wadą jest to, że efekty nie są na stałe, a zabieg co jakiś czas trzeba powtarzać.

Źródła: strona 1

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz